bramaostrolecka.pl

W meczu otwarcia światowego czempionatu narodowa kadra Ekwadoru pokonała reprezentację narodową Kataru!

11.08.2023, 10:27

Narodowy zespół Ekwadoru wygrywa z narodową kadrą Kataru w pierwszym meczu mundialu!

Mundial to futbolowa impreza, która ma miejsce raz na cztery lata. Piłkarscy fani z całego świata czekają niecierpliwie na inauguracyjne spotkanie mistrzostw świata i nie podlega to wątpliwości. Przy mistrzostwach świata w Katarze, który rozpoczął się w ten weekend było tak samo. Oficjalna ceremonia otwarcia mistrzostw, która prezentowała się niezwykle poprzedziła pierwszy pojedynek. Jednak później nadeszła pora futbolu i futbolowi sympatycy zgromadzeni na stadionie a także przez odbiornikami telewizyjnymi wyczekiwali wspaniałego pojedynku. Już od początku meczu emocji nie zabrakło, gdyż gracze narodowej drużyny Ekwadoru bardzo szybko zdobyli gola. Już w trzeciej minucie do siatki trafił Valencia i mogło się wydawać, iż drużyna narodowa Kataru będzie miała naprawdę trudno w tym spotkaniu. Jednak sędzia tego pojedynku zdecydował się sprawdzić za pomocą systemu VAR prawidłowość tego gola i okazało się, że w momencie podania zawodnik był na spalonym. W tym przypadku organizatorzy tego turnieju mieli więc bardzo dużo szczęścia.

Drużyna Ekwadoru mimo anulowania pierwszej bramki nie planowała zaprzestać atakowania. Zawodnicy zespołu Ekwadoru nieustannie mieli pod kontrolą przebieg tego spotkania, non stop przy tym tworząc niebezpieczne sytuacje. Napastnik drużyny Ekwadoru kilka minut później znalazł się w akcji sam na sam z golkiperem kadry narodowej Kataru i został przewrócony. Główny arbiter nie zastanawiał się nawet przez chwilę i wskazał na jedenastkę, a golkiperowi dał kartę. Na gola rzut karny zmienił kapitan narodowej kadry Ekwadoru Valencia. Kadra Kataru wyglądała słabo na tle narodowego zespołu Ekwadoru. Nie było widać pomysłu na grę, a golkiper zespołu narodowego Ekwadoru przez sporą część meczu nie miał nic do roboty. Bramka numer dwa dla Ekwadoru padła na kwadrans przed końcem I części, a strzelcem ponownie był Enner Valencia. Podczas I połowy tego meczu nie oglądaliśmy już więcej trafień. Podczas drugiej połowy oba zespoły zdecydowanie zredukowały tempo i na murawie niewiele się działo. Ten mecz finalnie zakończył się rezultatem 2:0 dla Ekwadoru, która bardzo dobrze rozpoczęła ten mundial. Z kolei kadra narodowa Kataru znalazła się w tej chwili w ciężkim położeniu i może mieć trudności z awansem do fazy pucharowej.