Sił odnowa, gdy pojedziesz do Łagowa

Łagów to malownicza wieś, która jest położona w województwie lubuskim i ma charakter miejski. Jest bardzo nastawiona na turystykę i wypoczynek, i leży wśród pięknych jezior oraz lasów przez co nazwana została "perłą ziemi lubuskiej".

Za najważniejszą atrakcję Łagowa uważa się zamek joannitów, który został zbudowany na przesmyku dwóch jezior w XIV wieku. Posiada on cztery dwukondygnacyjne skrzydła tworzące renesansowy dziedziniec. Miejscem obserwacyjnym jest zabytkowa wieża warowna, którą dostrzec możemy z odległości kilku kilometrów. Budowę zamku rozpoczął zakon joannitów i stąd jego nazwa. Zaczęto od wzniesienia czworobocznego budynku, do którego następnie dobudowano mury ze strzelnicami i wieżę, która ma wysokość dwudziestu czterech metrów. U podnóża warowni została zorganizowana osada rzemieślnicza, a później w zamku umieszczono jeszcze komandorię. Brama wjazdowa została zbudowana we wschodniej części muru, a naprzeciwko niej stał dom mieszkalny. Na terenie zamku była także kaplica i refektarz. W dolnej jego części mieściło się więzienie, dwie strzelnice, a nieco wyżej sala rycerska oraz katownia. Na chwilę obecną w zamku znajduje się elegancka restauracja, bar oraz hotel dla turystów.

Hotel w zamku cieszy się ogromną popularnością, ponieważ to niezapomniane przeżycie zatrzymać się na nocleg we wnętrzach XIV wiecznego zamku. Do dyspozycji gości jest czternaście bardzo stylowych pokoi. Mają one barwy i klimat, który doskonale jest dostosowany do potrzeb zabytku. W każdym pokoju znajduje się telewizor, telefon, zabytkowe meble oraz łazienka z kabiną prysznicową. Śniadanie możemy zjeść w eleganckiej restauracji lub na życzenie zamówić sobie do pokoju. Restauracja serwuje wspaniałe dania kuchni myśliwskiej, wykwintnej europejskiej oraz staropolskiej oczywiście. Zachwycają każdego już same nazwy dań, jak na przykład nazwa deseru: "Zaduma nad czekoladową baśnią". Bardzo fajnym pomysłem jest podawanie dań w glinianych misach, wiklinowych koszykach czy na drewnianych deskach, aby powrócić do dawnego klimatu stołu staropolskiego. Na najwyższe uznanie zasługują tu potrawy takie jak: cielęcina w różnych sosach, nadziewane prosięta, pieczone w żarze pstrągi czy też pyszne puddingi. Dla gości dostępny jest także bezpłatny parking. Zwierzęta domowe są akceptowane, jednak występują za nie dodatkowe opłaty w wysokości trzydziestu złotych za dobę.

Łagów jako miejsce wypoczynku na pewno nikogo nie zawiedzie. Szeroki wachlarz możliwości noclegowych sprawia, że każdy znajdzie tu dobre miejsce dla siebie. Rezerwacji noclegów można dokonać przez internet – wystarczy wpisać hasło: "noclegi Łagów" w wyszukiwarkę internetową, a pokaże nam się sporo wyników ofert miejsc do spania. Noclegi znajdziemy tu w licznych hostelach, pensjonatach czy kwaterach prywatnych. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>