Piękno i urok malowniczej miejscowości Pobierowo

Pobierowo słynie z pięknej roślinności, gdzie się nie obejrzymy jest mnóstwo zieleni, wiele domków leży w lasach sosnowych. Doskonale więc wkomponowuje się w klimat tego miasta przepiękny zegar kwiatowy. Zegar ten to charakterystyczny punkt, przyciąga wiele osób i bardzo często turyści przy nim robią sobie pamiątkowe zdjęcie z wakacji. Zegar położony jest na usypanej górce, na której zamontowano tarczę zegara i wskazówki a wszystko to jest obsadzone kolorowymi kwiatami w przepiękną mozaikę. Pod zegarem znajduje się napis, również z kwiatów, który przedstawia nazwę miasta. Rezerwacji miejsca na nocleg w Pobierowie (noclegi z Meteora) warto dokonać wcześniej, ponieważ w okresie urlopowym może wystąpić problem ze znalezieniem wolnych pokoi.

Największą atrakcją Pobierowa jest niewątpliwie plaża, jest to miejsce idealne do wypoczynku, jest to jedna z najpiękniejszych polskich miejscowości położonych nad Morzem Bałtyckim. Kolejną atrakcją szczególnie dla młodszych oraz tych, co lubią się zabawić i poczuć trochę adrenaliny jest park linowy, który znajduje się na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Moniuszki. Park linowy zaopatrzony jest w 58 przeszkód i 64 platformy oraz podzielony jest według stopni trudności. Są przeznaczone specjalne trasy dla dzieci, początkujących i tych nieco bardziej zaawansowanych, jednym słowem każdy znajdzie coś dla siebie –  ten który jeszcze nigdy nie korzystał z tego typu atrakcji, jak i zaawansowany, doświadczony wspinacz. Podział tras wygląda następująco: trasa zielona jest najłatwiejsza, żółta to ta pośrednia a czerwona jest przeznaczona dla profesjonalistów. Czas jednego przejścia to odpowiednio około 15 minut dla dzieci oraz niecała godzina dla najtrudniejszej trasy czerwonej. Przed rozpoczęciem wspinaczki, obowiązkowe jest przejście krótkiego przygotowania, szkolenia – instruktorzy uczą pokonywania przeszkód, sposoby przepinania zabezpieczeń oraz ogólnych reguł bezpieczeństwa. Niezbędne również będzie zapoznanie się z regulaminem parku linowego. dopiero po stwierdzeniu przez instruktora, że możemy skorzystać z danej trasy o pewnym stopniu trudności, będziemy mogli rozpocząć zabawę.

Podsumowując, Pobierowo to znakomite miejsce na spędzenie wakacji, każdy znajdzie tu coś dla siebie, jest to jedno z najpiękniejszych polskich miast nadmorskich. Baza noclegowa jest tutaj wysoko rozwinięta i ośrodki są gotowe na przyjęcie sporej ilości turystów, w porównaniu jednak do okolicznych miejscowości ceny są przystępne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>