Atrakcyjny dla turysty Radom

Radom to miasto położone w województwie mazowieckim, którego historia sięga początków X wieku. Przez lata prężnie się rozwijał, wiele zawdzięczając rozbudowie za sprawą dalekosiężnych planów króla Kazimierza Wielkiego. Postawił on na obronną funkcję miasta budując potężne fortyfikacje. Ruiny oraz odrestaurowane budowle można podziwiać do dnia dzisiejszego w tzw. Mieście Kazimierzowskim. Znajduje się tam neorenesansowy ratusz, który został wzniesiony z projektu włoskiego architekta. W związku z tym nie przypomina innych polskich budowli z tego okresu.

Innym ciekawym obiektem jest Kolegium Pijarów, które swoje początki ma w XVII wieku. Edukację w tym miejscu kończyło wiele znanych osobistości, a dziś jest to siedziba muzeum im. Jacka Malczewskiego.

W mieście znajduje się kilka zabytkowych ulic: Malczewskiego, Żeromskiego i Piłsudskiego. Przy każdej z nich znajdują się ciekawe obiekty, takie jak: Rogatka Warszawska, Mauzoleum płk Dionizego Czachowskiego, drukarnia Jana Kantego Trzebińskiego, pałac Karschów i Wickenhagenów, gmach sądu czy dom Józefa Brandta.

Warte zobaczenia są z pewnością także kościoły różnych wyznań oraz kapliczki i znajdujące się w okolicy miejsca pamięci. W Radomiu odbywają się takie imprezy jak Radom Air Show, który łączy pokazy lotnicze z naziemną wystawą sprzętu wojskowego. Można tu również posłuchać dobrego jazzu w ramach Festiwalu Jazzowego. Na tę okazję zjeżdżają najlepsi polscy muzycy oraz goście zagraniczni, którzy wykonują muzykę w klimatach etno-jazzu, mainstream, a także o standardowym brzmieniu.

Miłośnikom teatru przypadnie z pewnością do gustu Festiwal Gombrowiczowski, czyli festiwal teatralny organizowany przez Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego. Swój przyjazd do tego miasta można uzależnić od jednej z wyżej wymienionych imprez, bądź przyjechać bez zobowiązań czasowych. W jednym i drugim przypadku należy zapoznać się z bazą noclegową miasta. Najprościej jest to zrobić za pomocą przeglądarki internetowej, w którą wystarczy wpisać hasło: "Radom noclegi". Pokażą się takie obiekty jak hotele, schroniska młodzieżowe, hostele, prywatne pokoje gościnne czy domki kempingowe i pole namiotowe. Niewątpliwie każdy znajdzie tu nocleg, który będzie odpowiadał jego wymaganiom i zasobności portfela.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>