Morskie atrakcje w Jarosławcu

Jarosławiec to miejscowość nad Bałtykiem, w której można spędzić bardzo udane letnie wczasy. Na turystów czeka tu przyjemna, piaszczysta plaża oraz przytulna baza noclegowa. Podobnie jak w większości nadmorskich osad, również i tu znaczącą rolę w lokalnej gospodarce odgrywa rybołówstwo. Przez wieki zbiory i obróbka jantaru oraz łowienie ryb stanowiły głównie źródło dochodu lokalnych mieszkańców. Obecnie większość zysków w Jarosławcu pochodzi z turystyki. Niemniej jednak, nadal odbywa się tu połów ryb, kontynuowany przez kolejne pokolenie rybaków, którzy podtrzymują rodzinne tradycje. Podczas dobrej pogody barwne rybackie kutry wypływają w morze, aby przywieźć kolejną partię ryb do portu. Kolorowe sylwetki statków widać doskonale od strony plaży. Złowione ryby zostają przetworzone przemysłowo, ale część partii sprzedawana jest także pobliskim smażalniom i restauracjom, które swoimi zdrowymi i smacznymi daniami rybnymi kuszą gości, którzy przyjechali tu na urlop. Można także prosto od rybaków zakupić świeże rybki i przygotować je własnoręcznie. Dlatego też w licznych ośrodkach wypoczynkowych w Jarosławcu, goście mogą skorzystać z darmowego dostępu do świetnie wyposażonych kuchni lub grillów.

Bezpieczeństwo kutrów i statków zapewnia stara latarnia morska, wybudowana z pokrytej glazurą czerwonej cegły i ozdobiona dekoracyjnymi gzymsami. Czynna jest już od 1829 roku, a jej światło przy niezłej pogodzie da się zaobserwować od strony morza z 24 mil morskich. Na szczycie tego zabytkowego obiektu leży widokowy taras, z którego rozciąga się wspaniały widok na jeziora, lasy i morze. Warto więc wejść na górę latarni, aby zobaczyć panoramę całej okolicy. Przyjezdni, którzy pragną wczuć się nieco w pracę rybaków, mają możliwość wybrania się na wycieczkę po morzu statkiem turystycznym pod opieką pilota. Podczas takiego rejsu, który trwa zwykle kilka godzin, widać doskonale całe wybrzeże, wraz z wyniosłymi klifami, niezwykłymi wydmami oraz pasmem pięknych, jasnych plaż. Warto tu odetchnąć czystą morską bryzą, bogatą w dobroczynny jod.

Warto wybrać się tu na wczasy i wykupić sobie chociaż na kilka dni noclegi Jarosławiec jest bowiem sympatyczną miejscowością, w której można wędkować, jeść świeże ryby, zwiedzać latarnię morską oraz wybrać się na turystyczny rejs po Bałtyku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>