Kraina żubra – Puszcza Białowieska

Puszcza Białowieska to niezwykły region. Prehistoryczne lasy o olbrzymim obszarze, który znajduje się nie tylko na powierzchni Polski, ale również w Białorusi, robią wrażenie na każdym turyście, który szuka kontaktu z przyrodą. Te niezmierzone powierzchnie są miejscem, w którym możemy spotkać olbrzymią różnorodność, zarówno jeśli chodzi o florę, jak i faunę. Do tego miejsca przyjeżdżają turyści nie tylko z Polski, ale także zza granicy. Nic dziwnego, skoro Puszcza Białowieska została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. To świadczy o wyjątkowości tego obszaru. Warto więc wybrać się w tym kierunku, gdzie przyroda idealnie współgra z otaczającym ją światem. To spokojne miejsce na pewno jest godne zauważenia przez osoby poszukujące cichego i spokojnego wypoczynku.

Warto wybrać się w te strony, ponieważ czeka na nas tam nie tylko wiele atrakcji i możliwość bezpośredniego kontaktu z prehistoryczną naturą, ale także doskonale przygotowana baza noclegowa. Noclegi w Puszczy Białowieskiej (www) możliwe są nawet w samym sercu puszczy, bo z taką ofertą wychodzi do nas miejscowa siedziba parku narodowego.

Symbolem Puszczy Białowieskiej jest żubr. To olbrzymie i wyniosłe zwierzę co prawda od wielu lat nie występuje naturalnie, jednak postępowanie naukowców sprawiło, że obecnie w puszczy tych pięknych zwierząt jest naprawdę wiele. Odratowanie gatunku żubrów było bardzo dużym wyzwaniem dla pracujących tam naukowców, jednak cały ten proces przebiegł z sukcesem. Choć większa część Puszczy Białowieskiej jest niedostępna dla zwiedzających, istnieją miejsca, w których możemy doświadczyć bezpośredniego spotkania z tymi pięknymi zwierzętami. Jest to niewątpliwie spora atrakcja nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Zwierzęta te potrafią wywrzeć olbrzymie wrażenie na oglądających je osobach. Gdzie możemy spotkać żubry? Najlepszą okazją do takiego spotkania jest zapewne Rezerwat Żubrów. Chociaż występują tam nie tylko żubry, ale i inne zwierzęta, to jednak warto się tam wybrać. W Rezerwacie Żubrów mamy do czynienia z kilku czy nawet kilkunastoosobowym stadem żubrów w różnych stadiach rozwoju. Warto zwrócić uwagę także na inne zwierzęta występujące w tym regionie – żubronie, wilki czy rysie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>