Korbielów zimą

Jeżeli nie wiesz jeszcze, gdzie udać się na zimowy wypoczynek, to koniecznie sprawdź jakie atrakcje turystyczne czekają w zimowym Korbielowie. Ta niewielka miejscowość turystyczna położona jest w samym sercu Beskidu Żywieckiego. Kursują do niej busy odjeżdżające przynajmniej raz na godzinę z Żywca. Bez problemu dojedziesz tu również własnym środkiem transportu. Baza noclegowa w Korbielowie to ponad siedemdziesiąt obiektów zróżnicowanych pod kątem wielkości i standardu. Najdroższe są apartamenty w większych pensjonatach, zaś tani nocleg znajdziesz w prywatnych kwaterach (więcej info na meteorze).

Korbielów jest jednym z bardziej znanych ośrodków sportów zimowych położonych w Beskidzie Żywieckim (więcej na wikipedii). Znajdują się tu liczne trasy zjazdowe, które w przypadku niewielkich opadów śniegu są sztucznie naśnieżane. Dzięki zainstalowanemu oświetleniu możesz po nich zjeżdżać nawet po zachodzie słońca. W miejscowości tej znajdują się również liczne punkty gastronomiczne, w których zjesz smaczny i zdrowy posiłek. Czyste powietrze oraz liczne atrakcje turystyczne sprawiają, że w szczycie sezonu bywa ciężko ze znalezieniem wolnej kwatery. Najlepiej jest miejsce noclegowe zarezerwować odpowiednio wcześniej, ale jeżeli lubisz spontaniczne wyjazdy, to warto przejeżdżając przez Żywiec zatrzymać się w punkcie informacji turystycznej i na tablicy ogłoszeniowej szukać reklam noclegów. Przy wszystkich ofertach znajdują się numery telefonów do właścicieli, więc w krótkim czasie jesteś w stanie znaleźć odpowiednie miejsce do spania.

Jeżeli nie jesteś miłośnikiem białego szaleństwa na dwóch deskach, to dzięki rozbudowanej ofercie turystycznej możesz znaleźć w Korbielowie wiele innych zimowych atrakcji. W przypadku gdy lubisz szybką jazdę i dreszczyk emocji możesz wypożyczyć skuter śnieżny. Zjeżdżając z góry z dużą szybkością musisz jednak uważać na narciarzy, tak aby nikomu nie zrobić krzywdy. W Korbielowie są również organizowane kuligi konne. Jest to doskonała okazja do przejażdżki po okolicy w konnym zaprzęgu, a także do późniejszej integracji przy ognisku. Jeżeli jeszcze nigdy nie spędzałeś ferii zimowych w Korbielowie, to koniecznie udaj się tam na najbliższy wypoczynek, a wspaniała atmosfera, przyjaźni gospodarze i liczne atrakcje sprawią, że będziesz chciał wracać tam każdego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>