Jak radzić sobie z upałem w Koszalinie?

Upał zdaje się być pożądany na wakacje w Polsce, przy czym może działać w sposób zdradliwy. Trzeba z niego umieć korzystać tak, aby nie doprowadzić do poparzenia słonecznego lub przegrzania organizmu. Dlatego też należy rozsądnie podchodzić do tematu opalania się – z wakacji najlepiej jest przywieźć piękną opaleniznę, a nie stan chorobowy. Wakacje nad Bałtykiem sprzyjają opalaniu. Noclegi w gorącym Koszalinie to nie lada gratka dla osób, które pragną spędzać wakacje nad morzem, ale niekoniecznie chcą swój czas oddawać wyłącznie plaży.

Nie wystawiać się na słońce w samo południe

W godzinach południowych słońce grzeje najsilniej – niektórym osobom wydaje się, że leżakując o tej porze na nadmorskiej plaży bardzo szybko osiągną wymarzony efekt zbrązowienia skóry. Tymczasem szybkość działania promieni słonecznych wcale nie musi być korzystna ani dla skóry, ani dla ogólnego stanu zdrowia. Trzeba pamiętać, że wiatr od morza nieco znieczula słoneczny gorąc, co powoduje, że można nie zauważyć momentu zarumieniania się skóry. Poparzenie słoneczne to bardzo bolesne doznanie "upiększone" licznymi pęcherzami na skórze, dość trudne w medycznym i pielęgnacyjnym traktowaniu głównie z uwagi na obolałość pacjenta. Metoda starszych roczników to nakładanie na ciało maślanki – obecnie branża farmaceutyczna ma swoje specyfiki, które są wygodne w stosowaniu, ale ich skuteczność zależy też od stopnia poparzenia słonecznego. Jeśli objawy powiązane z rumieniem nie ustępują, konieczna będzie wizyta u lekarza i zastosowanie metod, które będą zapobiegać występowaniu ewentualnych powikłań. Osoby starsze są narażone na udar, dlatego też do tematu słońca nie wolno podchodzić wyłącznie w sposób wakacyjny, ale przede wszystkim poważny.

Woda jest postawą

Nie tylko w czasie upałów trzeba dbać o jakość i ilość wypijanych płynów. Lubiane przez ludzi napoje kolorowe niekoniecznie są dobre dla nawodnienia organizmu, nawet jeśli zapewnia tak reklama. Pojenie siebie wodą mineralną też powinno być nieprzesadne – chyba że człowiek wie, których konkretnie składników mineralnych brakuje mu najbardziej. Najlepsza okazuje się być zwykła woda źródlana, która nie zawiera mniej lub bardziej podstępnych ulepszaczy. Woda powinna być stałym elementem wyposażenia każdej wakacyjnej plażowej torby i torebki – powinna towarzyszyć człowiekowi przez cały, nie tylko wakacyjny czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>