Długi Targ- skupisko ciekawych miejsc w Gdańsku

Trójmiasto, a zwłaszcza Gdańsk to miejsce, gdzie chociaż raz w życiu trzeba być. Ze względu na mnogość zabytków, zachowane tam przepiękne ruiny, pomniki oraz budynki sprzed setek lat nie można ominąć tej nadmorskiej metropolii. Spośród tych wszystkich atrakcji najpopularniejszą jest tak zwany Długi Targ, czyli centralny plac pełniący funkcje rynku. W jego okolicy znaleźć można unikatowe stare budynki, które przeznaczone są dla turystów. Aby znaleźć noclegi w centrum Gdańska w jednej z tych kamienic trzeba się nieźle natrudzić, ponieważ zainteresowanie miejscami wypoczynkowymi na starówce stale rośnie.

Na Długim Targu znajduje się wiele atrakcji. Głównym punktem spotkań turystów jest Fontanna Neptuna, która w nawiązaniu do kultury antycznej i postaci boga mórz została stworzona na wzór podobnej fontanny znajdującej się w Bolonii. Kolejną cechą charakterystyczna miasta jest stojący za fontanną Ratusz Głównego Miasta, który jest najcenniejszą perłą miasta. Idąc dalej na deptaku ukaże nam się Dwór Artusa, który jest unikalnym budynkiem w Europie północnej.

Następnym punktem godnym uwagi jest Złota Kamienica, która powala wyglądem i olśniewa kolorem wszystkich tych, którzy znajdą się w jej pobliżu. Związana z nią legenda głosi iż czasem przemknie się przez korytarz duch Judyty Speymann mówiącej "Czyń sprawiedliwie, nikogo się nie lękaj". Następną atrakcją z Długiego Targu jest Panienka z okienka. Codziennie z okna kamienicy o godzinie 13.03 pojawia się młoda kobieta, która wygląda na przechodniów.

Na głównym placu znajduje się również wiele innych ciekawych atrakcji oraz zabytków. Aby zobaczyć wszystkie i poznać ich historię nie starczyłoby dnia. Poza granicami rynku istnieje masa innych ciekawych miejsc, które również warto odwiedzić będąc w Gdańsku.

2 comments

  1. Justynka98 pisze:

    Złota Kamienica robi ogromne wrażenie, jeszcze nigdy nie widziałam czegoś tak pięknego. Super, że Polska ma takie zabytki.

  2. Ilona pisze:

    Ja też uważam, że Gdańsk jest piękny. Tam zawsze warto wracać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>