Dąbki i najlepsza plaża w Polsce

Z racji ogromnej ilości nadmorskich miasteczek, wsi i wielkich kurortów, tym małym miejscowościom niezwykle trudno się wybić i wypromować ponad konkurencję. Stosują szereg różnych chwytów reklamowych, kusząc turystów atrakcyjnymi cenami, wysokim komfortem wypoczynku, zróżnicowanymi atrakcjami. Jednak tym, czym postanowiły się promować polskie Dąbki nie jest ani rozbudowana baza noclegowa, ani szereg restauracji, pubów i barów czy nawet ogrom przeróżnych atrakcji. Zatem co? Unikalny pomysł. Włodarze miejscowości wpadli na zupełnie nowy i zaskakujący pomysł, chociaż paradoksalnie bardzo oczywisty – promują swoją miejscowość jako tą, która ma najlepszą i najczystszą plażę w Polsce.

Nie jest to wytarty slogan, lecz w całości oparty na prawdzie: plaże w tym rejonie Bałtyku są wyjątkowo piaszczyste i posiadają bardzo spokojne, łagodne zejście do morza. Stojąc nawet dziesięć metrów od brzegu wciąż ma się wodę nie dalej niż po kolana, dlatego to bardzo bezpieczne i przyjazne miejsce dla małych dzieci. Nie bez znaczenia jest także fakt, że w Dąbkach plaża ma nie tylko bezpieczne zejście do morza, ale przede wszystkim jest wyjątkowo czysta. Rządzący bardzo dbają o to, aby w okresie letnim plaża była sprzątana codziennie – wymieniane są nie tylko pojemniki na śmieci, ale zbierane również wszelkie pozostałości po turystach, którzy nie zawsze potrafią po sobie posprzątać. Dzięki temu w roku 2015 to właśnie tutejsza plaża została obwołana najczystszą i najbardziej przyjazną turystom w Polsce, a włodarze Dąbek zapowiadają, że w kolejnym sezonie będą nadal kontynuowali swoją politykę sprzątającą.

Oczywiście dla wielu osób czysta i bezpieczne miejsce do plażowania nie jest wystarczającym czynnikiem do tego, aby zdecydować się na nocleg w Dąbkach, dlatego takich turystów kusi się również innymi rzeczami. Najczęściej są to niskie i korzystne ceny wynajmu pokojów noclegowych, apartamentów lub kwater prywatnych. Rezerwując nocleg wcześniej w Dąbkach można nawet liczyć na niewielki rabat (więcej meteor-turystyka.pl); dodatkowo w wielu pensjonatach i ośrodkach wypoczynkowych istnieje również darmowa wypożyczalnia sprzętu plażowego dla turystów. To ogromne ułatwienie dla tych gości, którzy nie chcą ze sobą wozić ciężkich parawanów, koców, parasoli czy składanych leżaków, ale wolą je wypożyczyć bezpośrednio na miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>